Jak się zmierzyć


Wykonanie pomiarów jest niezbędne do prawidłowego wybrania rozmiaru płaszcza. Pomiary wykonujemy w pozycji wyprostowanej na ubraniu, na które będziemy nosić płaszcz. Warto więc ubrać w tym celu np. sweter  jeśli płaszcz będziemy nosić zimą. W płaszczu najważniejsze jest swobodne poruszanie, dlatego zalecamy wybranie rozmiaru z delikatnym zapasem.. Swoje pomiary wykonuj centymetrem krawieckim stojąc prosto przed lustrem lub poproś o pomoc drugą osobę, aby mieć pewność, że miarka jest prowadzona prosto. Jeśli nie posiadasz centymetra krawieckiego zmierz się sznurkiem na którym zaznaczysz odległości, a następnie przenieś pomiary na płaską miarkę. Nie możliwe jest zmierzenie wymiarów ciała płaską miarką. Podczas wyboru rozmiaru ubrania należy znaleźć w tabeli rozmiar, który najbardziej odpowiada Twoim wymiarom. Kupując płaszcz najważniejszymi wymiarami są obwód biustu i bioder. Jeśli obwód biustu i bioder pasują do danego rozmiaru, lecz talia jest znacząco węższa, zalecamy wybranie płaszcza z paskiem, który dodatkowo podkreśli wcięcie w talii. Nigdy nie wybieraj płaszcza za małego w biuście lub talii. 

  

Poprawne pomiary 


 

1. Obwód biustu

Obwód biustu powinien zostać zmierzony na wysokości środka piersi w najszerszym miejscu.2. Obwód talii

Obwód talii mierzymy w jej najwęższym miejscu lekko powyżej wysokości pępka. Aby znaleźć najwęższe miejsce stań prosto przed lustrem i następnie zegnij się w bok. Zgięcie ciała jest miejscem, w którym powinnaś zmierzyć swoją talię.3. Linia bioder

Obwód bioder należy zmierzyć w najszerszym ich miejscu. Należy sprawdzić czy centymetr krawiecki luźno przechodzi z góry do dołu, aby mieć pewność, że w ubraniu będziesz czuła się swobodnie.