Nie szukaj ideału - stwórz go!


Czas na zmiany !

 

Bardzo się cieszę, że dotarłaś, na moją stronę. Znaczy to, że prawdopodobnie napotkał Cię podobny problem do mojego.

 

Wygląd podczas ważnych spotkań biurowych, towarzyskich, czy rodzinnych  to głównie elegancka koszula, marynarka lub sukienka i przemyślane dodatki. Dresscode obejmuje jednak nie tylko obszar biura, czy restauracji. Swojego klienta lub osobę, na której chcemy zrobić dobre wrażenie, można spotkać wszędzie i całkowicie niespodziewanie, nawet stojąc w kolejce w sklepie. Bardzo dużego znaczenia nabiera wtedy ta najbardziej widoczna, wierzchnia warstwa naszego ubioru. W momencie pierwszego takiego "nieoficjalnego" i niezaplanowanego spotkania wpada nam do głowy myśl: "Muszę kupić ładny płaszcz, żeby zawsze dobrze wyglądać".  Wszystko ok, ale to jednak trochę kosztuje. Tylko pytanie: co mam rozumieć przez trochę i jaki produkt za to otrzymam ?


Nowy płaszcz, czyli poszukiwania czas zacząć.

 

Myśląc o wymarzonym płaszczu, ustaliłam sobie wewnętrzny cel: elegancki, oddający mój charakter, z dobrego materiału, aby się komfortowo nosił. Nic więcej, a może aż tyle. Budżet: 1000 złotych powinno być wystarczające. Dla studentki był to niemały wydatek - musiałam trochę odłożyć. Po pewnym czasie pojawiły się potrzebne fundusze. Podekscytowana wyruszyłam na pierwsze rozeznanie.


Początek długiej drogi.

 

Najważniejszy był dla mnie fason. Przecież nie będę chodzić w czymś co mi się nie podoba. Kierując się tą myślą, ruszyłam do galerii handlowej (bo tam wszystko jest w jednym miejscu). Sklepów  mnóstwo. Markowe i te mniej prestiżowe. Na poszukiwaniu idealnego modelu spędziłam  całe popołudnie. Wniosek był jeden - jest beznadziejnie. Po istnym maratonie znalazłam (uwaga!), aż dwa modele, które mogłabym zaakceptować.

Co z tego ! Skład: materiał - 50 % poliester, podszewka - poliester, ocieplenie - poliester… To nie dla mnie. Po co tyle odkładałam, skoro jedyne modele, kt
óre mi się podobają, kosztują 400 złotych, ale są wykonane z poliestru. Znalezienie płaszcza, który ma w swoim składzie co najmniej 50% wełny i nie zawiera elementów, które go dyskwalifikują, jest bardzo trudne.

 

Nie poddałam się.


Po kliku dniach postanowiłam zmienić delikatnie obszar poszukiwań i towarzystwo. Wybrałam się na zakupy z moim chłopakiem. Przyznał, że w sumie sam też potrzebuje płaszcza. Wybraliśmy się do pewnej znanej galerii we Wrocławiu, która oferuje produkty outlet. Może tam coś znajdę. Zgadnijcie ? Pierwszy, drugi i kolejny sklep znowu to samo. 400 złotych i sam poliester albo 2000  z dobrego materiału, ale jeden z rękawami 3/4, a drugi wisiał na mnie jak worek.

 

A jednak zaskoczenie

 

Jak się okazało… Można znaleźć ciekawy model płaszcza, z dobrego materiału (wełna 78% + 14% poliamid +8% kaszmir), w kolorze, który mi odpowiada i rozsądnej cenie. Tylko z jedną różnicą… Płaszcz kupił mój chłopak!

 

Panowie mają zdecydowanie większy wybór jeżeli chodzi o różnorodne konfiguracje płaszczy. Eleganckie kroje, które dopuszczają ich możliwe warianty. Możemy wybrać płaszcz z pagonami lub bez, zapinany podwójnie lub pojedynczo; z zamkiem lub bez; oraz wiele innych konfiguracji w klasycznych kolorach. W przypadku dłuższych poszukiwań możemy odnaleźć sensowny krój w dość rozsądnej cenie.

 

Najbardziej kluczowym spostrzeżeniem okazało się jednak to, że materiał na płaszcz damski nie różni się znacząco składem czy gramaturą od tych wchodzących w skład męskiej garderoby. W takim razie co wpływa na to, że kobiecy płaszcz potrafi kosztować znacznie więcej, a wybór jest o wiele mniejszy? Istotny wydaje się stopień skomplikowania kroju, jednak elementy wchodzące w skład produktu nie pochodzą z innych źródeł.

 

Nowy cel !


Postanowiłam coś z tym zrobić. Trudno pochodzę jeszcze trochę w swoim starym płaszczu. Tutaj pojawiło się pytanie: "Od czego zacząć ?". Muszę rozeznać się na rynku. 


Poświęciłam dość dużo czasu na poszukiwania. Zadanie nie było tak proste jak przypuszczałam. Rynek producentów tkanin w Polsce nie jest zbyt obszerny, a wybór tkanin ogranicza się głównie do modnego w danym sezonie koloru. Jak wyrazić swój charakter, będąc jedną z wielu ?

 

To jeszcze nie koniec


Po dość długich poszukiwaniach znalazłam materiały wełniane, wełniane z dodatkiem kaszmiru. Naturalnie pozostały również elementy, takie jak: zamki, guziki, futra oraz inne dodatki. Tutaj wybór jest większy.

 

Na osobny fragment zasługuje kwestia podszewek, która dość istotnie wpływa na wygodę korzystania z zakupionego płaszcza. Jak się okazało zdarzają się sytuacje, w których materiał właściwy płaszcza posiada skład możliwy do zaakceptowania, lecz w pakiecie dostajemy podszewkę wykonaną w 100% z poliestru, co psuje cały efekt. Postanowiłam poszukać alternatywy. Dużo lepiej spisuje się wiskoza, a przyjemność posiadania podszewki z jedwabiu jest nie do opisania.

 

Kosztowało mi mnie to dość dużo pracy. Udało mi się znaleźć takie elementy, które mi odpowiadają. Tylko co dalej ? Jak miałby wyglądać mój płaszcz dokładnie ?


 

Pierwsze efekty

 

ówek i kartka.

Tak to się zaczęło. W mojej głowie zawsze tkwiło, aby swój dyplom magisterski Politechniki Wrocławskiej odebrać w rozkloszowanym czerwonym płaszczu.  Cel powstał już dawno, chwyciłam więc kartkę i zaczęłam rysować. Metodą prób i błędów powstało pierwsze wyobrażenie tego jak mógłby wyglądać.

 


 Mój pierwszy projekt

 

Wpadłam w wir pracy.


Wiele spotkań, porażek i małych sukcesów. Powstał. Mój własny wymarzony. Ten, którego szukałam. To uczucie, kiedy mogłam go założyć po raz pierwszy. Czy warto było ? Zdecydowanie ! 

Pozostał jednak niedosyt… ekscytacja z przeniesienia swojej wizji na namacalny produkt okazała się bezcenna ! Wreszcie mogłam wyrazić siebie i wyglądać tak jak chcę. A może by tak…

 

Stworzyć coś innego ?


Pomysłów zawsze miałam więcej niż kilka :) Podczas tworzenia mojego pierwszego projektu w głowie zrodziły się inne. Rozkloszowany płaszcz nie jest idealny na każdą okazję… ale za to jak wygląda ! Postanowiłam, więc przerodzić kilka moich pomysłów w kolejne projekty.
 
Powstały 4 różne spojrzenia na to jak mógłby wyglądać płaszcz eleganckiej kobiety.Kolejne projekty 

Nie minęło wiele czasu, a chęć odczucia tego samego uczucia wzięła górę. 3 kolejne prototypy ujrzały światło dzienne.

 

"Nie jestem w tym sama"


Pomyślałam, że nie tylko ja mogłam błądzić przez dość długi czas w poszukiwaniach tego jedynego… płaszcza :) Postanowiłam, że podzielę się z Wami moim pomysłem, a dzięki temu połączę to ze sposobem na życie.

 

Jak ?!

 

Okazało się, pytaniem, które spędzało mi sen z powiek. Przecież, mimo dobrego materiału, nie każda z nas chce posiadać czerwony rozkloszowany płaszcz ? A może rozkloszowany, ale granatowy, z guzikami zamiast złotego zamka, z dodatkiem futra przy kapturze ?

 

Chcę inspirować !


Chciałabym, aby każda z nas mogła wyrazić siebie. Czuć się dobrze, nosząc płaszcz, który wyraża to jakie jesteśmy. Udostępnić  narzędzie, które pozwoli zrealizować tą wizję.

 

Świadoma innowacji


Podjęłam decyzję o stworzeniu rozwiązania, które pozwoli przelać Waszą wizję, w gotowy projekt i odczuć taką samą satysfakcję jakiej sama doznałam. W taki oto sposób, powstał dedykowany kreator, który przy pomocy Waszej wyobraźni i moich narzędzi, pozwoli stworzyć projekt, który każdej z nas przyniesie niemałą przyjemność.Tworzenie płaszcza w kreatorze

 

Innspirations

 

Chciałabym, aby w przyszłości każda z nas mogła tworzyć kreacje, które odzwierciadlają nasz styl i gust.

 

Kierując się swoją wizją, postanowiłam przekształcić swój pomysł w markę, której nazwa przyszła sama.


Moda kobieca, nie musi być nastawiona na odbiorcę masowego, a może skupić się na indywidualizmie każdej z nas. Wierzę, że kobieta, która pragnie wyglądać dobrze, wie jakich produktów potrzebuje. Nie musi tracić czasu na szukanie gotowych rozwiązań, gdyż może sama kreować swój styl, projektując wymarzone ubranie. Połączenie roli klienta i projektanta jest możliwe.


Zależy mi na tym, aby zainspirować Was do wyrażenia samej siebie. Nie musimy spędzać wielu godzin w galeriach handlowych i podążać za sztucznymi trendami. Możemy same stworzyć produkt odpowiedni dla siebie, wspierając polski rynek i polskie rzemiosło.

 

Wyrażajmy charakter poprzez wygląd, bądźmy projektantkami swojego stylu, gdzie nikt nie dyktuje nam, co jest aktualnie modne. Możemy zawsze nosić to w czym wyglądamy i czujemy się dobrze.

 


Nie szukaj ideału - stwórz go z innspirations.com

Jeśli podoba Ci się moja wizja pozwól poznać ją innym - udostępnij ten post.

Monika 
Tagi